«Turn On Tomorrow» — «Включи будущее».

ONE-200 (3GB) Ferrari Acer Notebook. Ноутбук ferrari


İnceleme Acer Ferrari One 200 Subnotebook

Küçük atik araba?

Aspire 1810TZ ile benzer tasarımlarına rağmen, Acer Ferrari One 200 Intel donanımına sahip değil ama parçalarının genelini rakip firma olan AMD/ATI'den edinmiş. İncelememizin devamında kırmızı alev Ferrari One 200'ün diğer subnotebookları geride bırakıp bırakmadığını öğrenebilirsiniz  ve acaba bu ürün bu başarıya ancak sistem gürültüsü, sıcaklık ve batarya ömründen taviz vererek mi ulaşabilir?

An itibariyle Ferrari One 200'ün 2 adet modeli mevcut. Daha ucuz model olan Ferrari One 200-312G25n'nin fiyatı 480 euro ve sahip oldukları ise 2 GB DDR2 RAM ve 250 GB'lık 5400 rpm hızında sabit disk. Şu an incelemeye aldığımız Ferrari One 200-314G50n'nin fiyatı ise 580 euro. Diğer modele kıyasla 2 katı yani 4GB RAMe ve daha geniş kapasiteli 500 GB'lık bir sabit diske sahip.

Bu iki modelin diğer tüm özellikleri aynı. AMD'nin Athlon 64 X2 L310 işlemcisi 2x 1.20 GHz hızıyla ürünlerin ikisinde de mevcut. Anakarta entegre ekran kartı ise ATI'nin Radeon HD 3200 modeli. Kasanın arka tarafında kalan XGP-yuvası sağolsun grafik performansını harici ekran kartlarıyla arttırmak mümkün. Her iki modelin de küçük 11.6 inçlik ekranı var ve çözünürlükleri 1366x768 piksel. Her iki ürün de işletim sistemi olarak Windows 7 Home Premium 64bit'i  kullanıyor.

Acer bu ürünü için soylu Ferrari markasından ilham almış ve laptopun görünüşüne de Ferrari'nin özelliklerini yansıtmış. Tek başına parlak kırmızı ekran kapağı bile dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca dünyaca ünlü Ferrari amblemi de hem kapağın ortasında hem de avuç dinlendirilen bölgede bulunuyor. Karbon-görünümlü şık bir yüzeye sahip avuç dinlendirme bölgesi, ferrari imzalı gümüş touchpad tuşları ve kırmızı güç tuşu ile Acer Ferrari One 200 tamamiyle özgün bir tasarıma sahip. Ayrıca laptopun altındaki ayaklardaki tekerlek motifleri de hoş bir detay olarak dikkatimizi çekiyor. Sonuç olarak Ferrari hayranlarını çok rahat tatmin edecek uyumlu bir tasarım ile karşı karşıyayız. 

Kullanılan malzeme konusuna gelince de Acer'ın plastik kullanmayı tercih ettiğini görüyoruz ancak cilalı kapak kirlenmeye çok elverişli. Kısa bir kullanım süresinden sonra bir çok parmak izi ile karşılaşıyorsunuz. En nihayetinde bu kadar hafif(1.48 kg) ve küçük(285mm x 204mm x 30mm) ve plastik kasalı laptoptan çok da birşey bekleyemiyoruz. Ürünün alt tarafı sağlamlığını korurken üst kısmın orta bölümleri kuvvetli baskı altında biraz eğilebiliyor. Özellikle kapak çok da sağlam değil ve kolayca bükülebiliyor ki bu da görüntüde bozukluklara sebebiyet veriyor.  

Diğer yandan işçilik neredeyse mükemmel ve hiç bir yerde sivri kenarlara ya da oynakça monte edilmiş bölgelere rastlayamıyoruz. 2 adet menteşe sağlam bir şekilde çalışıyor ancak biraz gürültücü ve ekranı açtığınızda kasanın biraz oynamasına sebebiyet veriyor.

Çok fazla boş yer olmadığı için bağlantı noktalarının çok da cömert olduğunu söyleyemeyiz. Sol tarafta bir adet VGA-çıkışı(bu sayede ürünü harici ekranlara bağlayabiliyorsunuz), bir adet XGP-yuvası(bu sayede grafik performansını arttırmak isterseniz harici ekran kartları bağlayabiliyorsunuz) ve bir adet USB 2.0-yuvası bulunuyor. Sağ tarafta ise bir adet 5-i 1 arada kart okuyucu(XD, MMC, SD, MS, MS Pro), 2 ses yuvası(mikrofon  ve hoparlör girişi. S/PDIF desteği), 2 tane daha USB 2.0-yuvası, güç girişi, bir adet Kensington güvenlik kilidi ve bir adet RJ-45 LAN yuavsı mevcut. Ön ve arka taraflarda herhangi bir arayüz yok ancak ön taraf size bluetooth(2.1) ve WLAN(a/b/g/n) kontrolü için tuşlar sunuyor. T

Ancak kullanıcı HDMI ya da DVI-çıkışından ve DVD-sürücüsünden vaz geçmek zorunda. Bunların yanında Ferrari One 200 entegre mikrofon ve 0.3 MP'lik bir web cam ile sağ tarafa çok bağlantı yapılırsa kablolar arasında fareyi oynatmak zor gelebilir.

Sol: VGA, ATI XGP, USB 2.0 Sağ: 5-i 1 arada kart okuyucu, 2x ses, 2x USB-2.0, güç girişi, Kensington güvenlik kilidi, RJ-45 LAN

Yazılım

Acer Ferrari One 200'ü (yine) RAM ve performans düşmanı gereksiz yazılımlar ile doldurmuş. Çift çekirdekli işlemci sayesinde bu yazılımların işlemci üzerine çok etkisi yok ve bu konuda tek çekirdekli işlemcilere sahip netbook/subnotebooklara göre(örneğin Intel'in Atom N270/280 işlemcisine sahip ürünler) çok daha şanslı. Ancak yine de etkileri fark ediliyor. Örneğin bilgisayarın açılış hızı yavaşlıyor ve tepki süresi artıyor. Gereksiz olan yazılımlar kaldırıldıktan sonra sistem rahatça hızlı bir şekilde çalışabiliyor.

Klavye

Klavye orta bölgesinden hafifçe içine göçebiliyor ancak iyi ve temiz tepki vermesi bu açığına biraz göz yummamızı sağlıyor. Kullanıcı harici bir rakam  bloğundan vaz geçmek zorunda. Buna karşılık Fn+Num ile bu rakamlara klavyeden ulaşabiliyorsunuz. Genelde tüm tuşların büyüklükleri memnuniyet verici ancak kimi tuşlar beklenmeyecek derecede küçük, tab, geri ve sol shift tuşu gibi. Ayrıca özellikle  *,+,~, #, ve °,^ tuşları rahatsızlık verici şekilde dar yaratılmış. Son olarak dikey düzlemde daracık oturtulmuş yön tuşlarından sağ tuşa basmak gerçekten de çok zor. Bunun dışında tuşların dizilimini eleştirmek çok zor ve kolayca alışıyorsunuz. 

Touchpad

Touchpad i hem görüntüsüyle hem de dokunduğunuzda bilek dinlendirme bölgesinden ayırt etmek hiç de zor değil. Ayrıca göze çarpıcı gümüş tuşuyla yerini rahatça anlayabiliyorsunuz. Çok fazla yer de kaplamıyor. Ancak alan darlığından dolayı kimi zaman imleci çok uzaklara sürükleyemiyorsunuz. Ayrıca el hareketleri ile kullanıma geçen kimi özellikler bazen istemdışı olarak devreye giriyorlar. Şansa, bu hareketleri bir tuş kombinasyonu ile devre dışı tutmak mümkün. Touchpad hassas yüzeyi ve iyi kayma özellikleri ile bizde iyi bir izlenim bıraktı. Ayrıca touchpad tuşları da temiz basınç noktaları ve iyi akustik tepkileri  ile bizi ikna etti. 

Klavye Touchpad

11.6 inçlik ekran LED-arkaplan ışıklandırmasına sahip ve kullanıcılarına 1366x768 pikselde HD çözünürlük sunuyor. Ölçtüğümüz değerlere bakmak lazım. %81lik aydınlanma değer oldukça iyi. Maksimum parlaklık ise 209.7 cd/m² ve siyahlık değeri ise 1.05 cd/m² ve bu iyi bir sonuç. Ancak kontrast oranı 203:1  çıktı ve daha iyi olabilirdir. Tarafsız bir bakış açısıyla şunu söyleyebiliriz ki görüntüler yeterli seviyede parlaktı ve görüntünün kontrast değeri ise kabul edilebilir seviyedeydi. Bakış açınız ideal açıya yakın olduğu sürece siyahlık değeri de kabul edilebilir seviyede sayılır. Renkler ise canlı ve doğal duruyor. Kısaca ekran diğer subnotebook/netbooklar ile karşılaştırıldığında üstün kalıyor.

201cd/m²184.7cd/m²183.6cd/m²
221cd/m²213cd/m²210cd/m²
223cd/m²226cd/m²225cd/m²
Parlaklığın yayılımı

Maksimum: 226 cd/m² Ortalama: 209.7 cd/m²Aydınlatma: 81 %Kontrast: 203:1 (Siyah: 1.05 cd/m²)

Açık alan

Malesef Acer bu ürününün ekranında cilalı yüzey kullanmış. Kapalı alanda bile güneş ışıklarına ya da bir ışık kaynağına direkt maruz kalırsanız rahatsız edici yansımalarla karşılaşıyorsunuz. Açık alanda, özellikle güneşin altında hiç bir şey belli olmuyor. Ancak gölgede bile yine sorunlar yaşıyorsunuz. Bu gerçekten de üzücü çünkü küçük boyutları ve uzun batarya ömrü ile Ferrari One 200 size çok iyi bir hareketli eşlik edici olabilirdi. 

Ayrıca ekranın bakış açıları çok dar. Özellikle dikey yüzeyde en küçük bir konum değişikliği ile renk ve parlaklık değişimmlerine maruz kalıyorsunuz. Bakış yönümüzden bağımsız olarak görüntünün yarısı neredeyse hep grimsi kaldı. Bu durumda hareketli kullanım esnasında iyi bir görüntü elde etmek için sürekli ekran açısında oynamalar yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Acer Ferrari One 200 bakış açıları

Acer düşük enerji tüketimine odaklanmış ve parçaları buna göre seçmiş. İşlemci olarak AMD'den Athlon 64 X2 L310 kullanılmış. Bu çift çekirdekli işlemci 1.20 GHz'lik saat hızında çalışıyor ve 1 MB L2 önbelleğe sahip. L310 "eski" 65nm litografi teknolojisi ile üretilmiş. Diğer enerji tasarruflu işlemciler, örneğin Intel Core 2 Duo SU9300 45 nm litografi teknoljisi ile üretilmiş ve daha büyük L2 önbelleklere sahipler(SU9300:3MB). L310'un modern teknoloji ürünü işlemcilerle boy ölçüşüp ölçüşemeyeceğini uygulamalı benchmarklarda göreceğiz.

4 GB DDR2 RAM işlemciyi destekliyor ve zaten yüklü gelen Windows 7 Home Premium'un 64-bit işletim sistemi ile bu RAM'den yüksek randıman almanız mümkün.

Ekran kartı olarak ise ATI'den Radeon HD 3200'ü görüyoruz. Bu ekran kartının 181 tranzistörü var ve ayrık video çözücüsü olan UVD ile yüksek çözünürlüklü videoları çalıştırırken işlemciye yardımcı oluyor. PowerXpress teknolojisi sayesinde ekran kartının belleğini isterseniz sistem belleğine ortak edebiliyorsunuz. Radeon HD 3200 ayrıca DirectX 10 ve Shader Model 4.0ı da destekliyor. Kartın saat hızı ise 500MHz'e kadar çıkabiliyor. Ancak Acer bu ürününde Radeon HD 3200'ü çekirdekte 380MHz ve hafızasında 266 MHz hızında çalıştırıyor.

O zaman tekrardan XGP-yuvasına bakalım. Uyumlu ekran kartlarını bulmak çok zor ve bulunanlar da an itibariyle çok pahalılar. Örneğin Fujitsu Siemens Amilo Sa 3650 için 512 MB DDR3-VRAMli Radeon HD 3870'i içeren "Amilo Graphic Booster" pakedini yakında 249 euro ile satışa sunacak.

Acer Ferrari One 200 sistem bilgisi

Cinebench R10 testinde Athlon 64 X2 L310 diğer subnotebooklara göre iyi bir performans sergiledi. Tekli çekirdek testinde 1113 puan ve çoklu çekirdek testinde 2132 puan elde etti. Intel'in Atom N280(tekli çekirdeek, 1.66 GHz, 512 KB L2 önbellek) işlemcisi , ki bu işlemci bir çok netbookta kullanılır, tekil çekirdek testinde aldığı 564 puanla ve çoklu çekirdek testinde aldığı 868 puanla tam anlamıyla bozguna uğradı. Ancak Intel'in Core 2 Duo SU 9300 (çift çekirdekli, 1.20 GHz, 3 MB L2 önbellek)işlemcisi tekli çekirdek testinde 1392 puan ve çoklu çekirdek testinde 2463 puan alarak ürünümüzü geride bıraktı. PCMark Vantage testinde Athlon 64 X2 L310  2149 Puanla başarılı bir skor elde etti.

Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit

2132

Cinebench R10 Rendering Single 32Bit

1113

Cinebench R10 Shading 32Bit

1355

PCMark Vantage Result2149 puan

Şimdi ise biraz daha grafik odaklı testlere bakalım: 3DMark 01 testinde Radeon HD 3200  5710 puana, 3DMark 03 testinde 2400 puana ve son olarak 3DMark 05 testinde 1771 puana erişiyoruz. Intel çıkışlı ve genelde netbooklarda kullanılan ekran kartı olan GMA 950, 3DMark05 testinde 411 puan alarak açık bir şekilde geride kaldı. Intel'in genelde subnotebooklarda kullandığı ekran kartı olan GMA 4500M HD ise 3DMark 05 testinde 1230 puan alarak yine Radeon HD 3200'den düşük bir performans sergiledi.

3DMark 2001SE Standard5710 puan
3DMark 03 Standard2400 puan
3DMark 05 Standard1771 puan

Sabit disk Hitachi marka ve kapasitesi 500 GB. HDTune aracı sayesinde sabit diskin verdiği değerler yüksek. Ortalama veri transfer hızı 63.5 MB/s ve kimi zaman küçük patlamalar yaparak 135.2 MB/s hızına ulaşarak bizi mest etti. Ancak ulaşım hızı olarak 19.1 ms bize biraz yüksek geldi. Acer sabit diski sadece 453 GB 'lık tek bir parçaya bölmüş.

Maksimum transfer hızı: 38.1 MB/sMinimum transfer hızı: 83 MB/sOrtlama transfer hızı: 63.5 MB/sİşlemci kullanımı: 1 %

Windows Vista'da olduğu gibi  Windows 7'nin de performans ölçümleri çok da pratik sonuçlar vermiyor. Yine de sizi bu sonuçlardan mahrum bırakmayacağız ki bu sayede aşşağı yukarı bir fikriniz oluşsun. En iyi skorları sabit disk 5.9 puan ile aldı, onu takip eden ise 4.9 puanla RAM oldu. İşlemci ise 3.6 puan ile açık ara geride kaldı. Ekran kartının masaüstü performansı ise 3.3 puan ile rakiplerinin çok gerisinde kaldı. Ancak 3 boyutlu iş ve oyun uygulamaları alanında 4.8 puan alarak kendini affettirdi.

3.3

Windows 7 deneyim indeksi

İşlemci

Saniye başına işlem

3.6

Bellek

Saniye başına bellek işlemi

4.9

Grafikler

Windows Aero için masaüstü performansı

3.3

Oyun grafikleri

3D iş ve oyun grafikleri

4.8

İlk sabit disk

Disk transfer hızı

5.9

DPC Latency Checker

Bu notebooka harici cihazlar bağlamayı düşünenler yüksek gecikme değerlerini göz önünde bulundursunlar çünkü bu çok yüksek değerler yüzünden kimi zaman iletim hataları ile karşılaşabilirsiniz. Genelde bu gecikme süreleri 500µs seviyesinde kals bile bazen anlık çıkışlarla 8000µs değerine bile ulaşabiliyor. Sürücü sihirbazı ile sürücülerinizi dikkatli bir şekilde devredışı bırakırsanız bu konudaki sorunları biraz azaltabilmiş olursunuz.

Sonuç: Ferrari One 200'ün uygulama performansı kesinlikle mükemmel sayılmaz ama günlük rutin ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilir. Athlon 64 X2 L310 işlemci rakibi Intel'in ürünü ile neredeyse aynı performansı sergiliyor. Anakarta entegre Radeon HD 3200 ekran kartı ise rakibi Intel (GMA 4500M HD)'den daha iyi bir uygulama performansı sergiliyor. Bu durumun oyunlarlda da aynı kalıp kalmadığını araştıracağız.

Radeon HD 3200 anakarta entegre bir ekran kartı olduğu için ve oyun oynama amaçlı tasarlanmadığı için detay seviyesini en başından hep minimuma getirdik. Left 4 Dead bu ayarlarda ve 640x480 çözünürlüğünde akıcı çalışmadı ve ortalama 26.7 fps sonuç verdi. Intel'in GMA 4500MHD modeli 32.4 fps ile açık ara öndeydi ve GMA 950 2 fps ile sınıfta kaldı. F.E.A.R. 2 oyununda  640 x 480 çözünürlüğünde HD3200  26.5 fps değerlerini verdi ve 800x600 çözünürlüğünde 22.2 fps ile akıcı olmayan bir oynanış vaadetti. Yine GMA 4500MHD 25 fps ile öndeydi. HD3200  Anno 1404 oyununda 1024x768 çözünürlüğünde çok cebelleşti ve 22.3 fps  ile çalıştı. Şaşırtıcı bir şekilde GMA 4500MHD bu oyunda ancak 7 fps ye ulaşabildi. En son olarak Half Life 2'yi test ettik. 640x480 çözünürlüğünde 38.4 fps ile oyunun tadını çıkarttk. Yüksek detay seviyesinde bile 33.38 fps ile hala oynanabilir seviyedeydi. GMA 4500MHD ise yüksek detay seviyesinde 26 fps sonuç vererek geride kaldı. GMA 950 2 fps ile ne kadar eski bir ürün olduğunu bize bir kere daha kanıtladı.

Radeon HD 3200 netbookların grafik performansını açık ara egale ediyor(örneğin GMA 950). Daha yaygın kullanılan GMA 4500MHD ile karşılaştırıldığında Radeon HD 3200 bir savaşçıya dönüşüyor. Bazen önde bazen ise geride kalıyor. Genelde daha eski oyunlarda (-> "laptop ekran kartlarında oyunlar" makalemize bir göz atınız)HD 3200 açık ara GMA 4500MHD'yi geride bırakıyor. Ferrari One 200 hem gündelik işlerinizi kolayca hallediyor hem de az gereksinimli oyunları yüksek detay seviyesinde akıcı bir şekilde çalıştırmanızı sağlıyor. Yüksek gereksinimli oyunları ise düşük detay seviyesinde ve düşük çözünürlükte hala oynayabiliyorsunuz.

Sonuç: Performans açısından çok bir beklentiniz olmasın ancak biraz eski oyunları oynarken sorun yaşamayacaksınız.

Acer Ferrari One 200 oyun performansı

Sistem gürültüsü

Ferrari One 200 boş modda iken 34.4 dB(A) seviyesi ile duyulur bir vaziyette.Sabit diskin sesi ise 34.6 dB(A) ile aşşağı yukarı aynı seviyede. Ancak ağır yük altında ses seviyesi  36.8 dB(A) ile 40.8 dB(A) arasında bir seviyeye kadar çıkabiliyor ancak hala rahatsız edici seviyede sayılmaz. Benzer bir tasarıma sahip  Aspire 1810TZ 4 dB(A) daha sessiz çalışıyor. Çok büyük bir fark olarak gelmese de pratik alanda fark belli oluyor. Ölçümlerimizi her zamanki gibi 15 cm mesafeden yaptık.

Ses yüksekliği

Boşta

34.4 / 34.4 / 34.4 dB

HDD 34.6 dB
Çalışırken 36.8 / 40.8 dB
 
 

 

30 dBsessiz

40 dB(A)duyulabilirlik

50 dB(A)gürültülü

 
min: , med: , max:     (15 cm uzaklık)
işlemci bekleme modu sıcaklığı işlemci ağır yük altında sıcaklığı

Sıcaklık

Ferrari One 200 kolayca ısınabilen bir subnotebook. Bekleme modunda 2 saat maksimum enerji tasarufu ayarında kaldıktan sonra alt kısmının sıcaklığı 35.9 dereceyi buluyor. Ağır yük altında iken(1 saatlik Prime and Furmark testinden sonra) bu sıcaklık 47.2 dereceyi buluyor. Üst kısım ise bekleme modunda 32.2 derece sıcaklığa ulaşırken ağır yük altında bu değerler 39.3 dereceyi buluyor. Genelde bu yüksek sıcaklıklar ile karşılaşmanız çok da olası değil. Şimdi bir de Aspire 1810TZ ile karşılaştırma yapalım: Ağır yük altında bu ürün 48 dereceye ulaşırken bilek dinlendirme bölgelerinin sıcaklığı ancak 31.1 dereceye ulaşıyor.

Ürünün içindeki parçalardan sadece işlemciyi test ettik ve bekleme modunda 36 dereceyi, ağır yük altında ise 64 dereceye ulaşan değerler rahatsızlık verici değildi.

 38.7 °C38.3 °C35.2 °C 
 38.9 °C38.7 °C36.4 °C 
 39.3 °C36.3 °C34.4 °C 
Maksimum: 39.3 °COrtalama: 37.4 °C
35.6 °C37.5 °C36.2 °C
36.6 °C43.8 °C47.2 °C
35.7 °C44 °C45.6 °C
Maksimum: 47.2 °COrtalama: 40.2 °C

Güç kaynağı  46.5 °C | Oda sıcaklığı 23.5 °C

 30.9 °C30.6 °C29.7 °C 
 30.6 °C31.3 °C31.1 °C 
 31.6 °C32.2 °C31.7 °C 
Maksimum: 32.2 °COrtalama: 31.1 °C
32.1 °C31.1 °C31.4 °C
32.6 °C34.2 °C31.7 °C
34.4 °C35.9 °C33.5 °C
Maksimum: 35.9 °COrtalama: 33 °C

Güç kaynağı  46.5 °C | Oda sıcaklığı 23.5 °C

Hoparlörler

Çok da şaşırmadık ki ses kalitesi zayıf kaldı. Bas tonlar ancak duyulabiliyor,  sığ çıkıyor ve temiz gelmiyor. Bunun yanında yüksek tonlardaki sesler de cızırtılı çıkıyor ve biraz yankı yapıyor. Genel olarak ses kalitesi yetersiz, hassas değil ve çok ince seslerle karşılaşıyoruz. Dolby Home Theater ve Virtual Sound desteğine rağmen birden çok kaynaktan sesin geldiğini hissedemedik. Yine de ses kalitesi için çok kötü diyemeyiz, zaten diğer notebooklardan aşşağı kalır bir yanı yok ancak müzik dinlemek istiyorsanız size harici hoparlörler bağlamanızı tavsiye ederiz.

Readers Test Klasik Test

Batarya ömrü gayet yeterli ancak yine de Aspire 1810TZ ile yarışamaz. Battery Eater testinde Ferrari One 200 maksimum enerji tasarufu seviyesinde 6 saat 49 dakika dayanabildi. Ancak bu değerler 1810TZ'nin ulaştığı 12 saat 31 dakikanın neredeyse yarısı ediyor. DVD-oynatımı sırasında batarya ömrü 3 saat 20 dakikaya kadar azalıyor.  Bu alanda 1810TZ ile fark biraz azalıyor ki 1810TZ bu teste 5 saat 56 dakika dayanabildi. ağır yük altında(battey eater'ın klasik testi) ise Ferrari One 200 ancak 1 saat 56 dakika dayanabiliyorken 1820TZ 3 saat 29 dakika dayanabiliyor.

Özet geçmek gerekirse 6 hücreli (63Wh) bu batarya iyi bir batarya ömrü vaadediyor. Yine de aynı üreticinin çok dayanıklı diğer ürünlerinin yanında biraz sönük kalıyor.

Batarya ömrü
Boşta (WLAN kapalı, minimum parlaklık)6h 49min
WLAN açıkken4h 10min
DVD3h 20min
Çalışırken (maksimum parlaklık)1h 56min

Bekleme modunda enerji tüketimi 12.4 ile 14.7 watt arasında değişiyor. Ağır yük altında iken ise bu rakam 35.3 wattı buluyor. Kapatıldığında ise Ferrari One 200 hala 0.1 watta ihtiyaç. duyuyor. Bu ihtiyaç bekleme konumunda ise  0.4 Watt.

Acer Ferrari One 200

Hafif ve küçük kasa uyumlu görünümü ve mükemmel işçiliği ile göz dolduruyor. Ancak sağlamlık ve kirlenme konusunda çok da iyi bir skor eldee edemiyor. Kimi çok küçük tuşlara rağmen klavye iyi basınç noktaları ile tatmin edici. Touchpad biraz küçük kalıyor ve bilek dinlendirme bölgeleri de kısmen küçük. Ayrıca kimi el hareketleri ile çalışan fonksiyonlar bazen istemdışı çalışıyor. Ekran iyi bir görüntü kalitesi sunuyor ancak yansıtıcı ekranı açık alan kullanımını zorlaştırıyor.

Bağlantı noktaları çok da cömert değil.  HDMI ya da ekran-yuvası haricinde Acer bu laptopı gerekli yuvalar ile donatmış. Uygulama performansı da iyi sayılır ancak oyunlar konusunda limiti aşmak çok da zor değil.XGP-yuvası da harici graik kartları takmak için kullanılabilir.Başka bir avantaj ise nispeten uzun batarya ömrü. Ancak ağır yük altında yüksek sıcaklık ve ses yaymasını pek de sevemedik.Başka bir dezavantaj ise ortalama ses kalitesi. Yani harici hoparlörlerin alınması tavsiye edilir. 

Performans tutkunu ya da Ferrari hayranı biri, ya da sadece kırmızı tasarımları beğenen biri bile Ferrari One 200'ü seçebilir. Ancak düşük sıcaklık ve alçak ses seviyesinin yanında uzun bir batarya ömrü sizin için gerçekten öncelikli ise bu ürünün abisi olan Aspire 1810TZ'yi almayı düşünebilirsiniz.

www.notebookcheck-tr.com

Acer Ferrari Notebook | LetsGoDigital

Mark Peters : December 16th 2009 - 20:10 CET

Acer Ferrari Notebook

Acer One Ferrari Notebook : Acer America, part of the world’s second largest PC vendor, introduced the new Acer Ferrari One notebook PC to U.S. customers. An Acer exclusive, the Ferrari One is a full-featured, 11.6-inch notebook PC utilizing the same exquisite details and performance features celebrated by Scudetto Ferrari, the world’s most prestigious racing team. The Acer Ferrari Notebook features enhanced stereo speakers and Dolby Home Theater Audio Enhancement, which deliver vibrant surround sound and bass effects to bring a true cinema-style experience to movies, music and casual games. The Acer Ferrari notebook comes equipped with Windows 7 Home Premium software and 250GB hard drive.
Acer Ferrari NotebookIn the true spirit of the Ferrari racing team, the Acer Ferrari notebook combines performance and extreme portability. Fueled by VISION technology from AMD, the Acer Ferrari notebook delivers highly responsive, balanced multitasking performance via the AMD Athlon 64 X2 dual-core processor with low-power CPU designed for long-lasting battery power. ATI Radeon HD 3200 Graphics provides high-definition visual quality coupled with up to 4GB of DDR2 667MHz system memory to drive digital and multimedia features and other demanding applications with ease. Acer Ferrari One notebook featuresAlong with its 11.6-inch HD widescreen display, the Acer Ferrari notebook features a sleek, ultraportable design, measuring about one inch thin and weighing only 3.31 pounds. The look and feel of Formula 1 racing is shown throughout the notebook’s detailed design, including the checkered palm rest extending into a comfortable full-size keyboard, the metallic LED-lit power button and yellow prancing horse emblem that perfectly complements the notebook’s red cover. Ferrari enthusiasts will also note the tire-shape grips underneath the notebook’s body, racing-inspired wallpaper and calendar, as well as a quick access key to the Ferrari website.Acer Ferrari Notebook with webcamThe Acer Ferrari notebook’s integrated 802.11a/b/g/Draft-N wireless technology and Gigabit LAN facilitates smooth and trouble-free emailing and web browsing. The Acer Crystal Eye webcam and Video Conference solution enables high-quality video chats and VoIP with friends, family and work associates, even in noisy environments. The notebook’s Ferrari-engraved Multi-Gesture Touchpad lets users pinch, flick and swirl fingers on the touchpad for intuitive navigation. It also allows users to scroll, zoom in and out and flip through web pages, photos, spreadsheets and more. Acer Ferrari laptop price & availabilityThe Acer Ferrari One FO200-1799 notebook is available now via Acer’s authorized resellers and at major retailers nationwide, with prices beginning at $599.99. The Acer Ferrari notebook comes with a one-year limited warranty. For full notebook specifications please visit the Acer website.

www.letsgodigital.org

ONE-200 (3GB) Ferrari Acer Notebook En Ucuz Fiyat

RN ZELLKLER LEMC TR LEMC RAM LETM SSTEM EKRAN KARTI OPTK SRC EKRAN BOYUTU EKRAN ZNRL SES IKII
AMD Athlon
AMD Athlon
3 GB DDR2 667 Mhz. (Max.4 GB) Ram
Microsoft Windows 7 Home Basic Tr-ng (64 Bit)
Intel GMA Ekran Kart
Opsiyonel (Optik src yoktur)
11.6'' HD LED Ekran (1366 x 768)
1366 x 768
Dolby Home Theater
BATARYA BATARYA SRES
3 Saat (Kullanm artlarna bal maksimum sre)
NETWORK RJ45-ETHERNET WIRELESS LAN RJ11- MODEM BLUETOOTH
10/100
802.11 a/b/g/n
1
Var
LLER VE AIRLIK AIRLIK
1.50 Kg
ARAYZLER DC-IN USB (2.0) USB (3.0) E-SATA HDMI VGA IEEE 1394 KART OKUYUCU EXPRESS CARD SLOT MKROFON GR KULAKLIK IKII Parmak zi Okuyucu
1
3
Yok
Yok
Yok
Yok
1
1
1
1
1
Var
Aklama
11.6 inch WXGA TruBrite TFT LCD (1366X768)
INTEL GMA X3100 512 Mb paylaml ekran kart
Windows Vista Home Premium Edition

rn adresinize ulat gnden itibaren 14 gn iinde 0850 333 0 912 numaramzdan mteri hizmetlerimizle irtibata geerek iade srecinizi balatabilirsiniz.

ade talebinizin kabul edilmesi iin, rnn hasar grmemi ve kullanlmam olmas gerekmektedir.

Servis tarafndan kurulum gerektiren rnlerin kurulumunun yaplmasyla rnler kayt altna alnm olur. Bylece ikinci el statsne girmi olur. lgili mevzuat gerei cayma hakk kapsamnda "rnn yeniden satlabilir zelliinin kaybolmamas" gerekmektedir. Bu nedenle de servis tarafndan kurulumu yaplm olan rnlerde cayma hakk kapsamnda iade alnamamaktadr.

Her trl yazlm ve programlarnda, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, bilgisayar ve krtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartu, erit v.b) ile kiisel bakm / kozmetik malzemelerinde cayma hakknn kullanlabilmesi iin mal/hizmetin ambalajnn almam, bozulmam ve kullanlmam olmalar art bulunmaktadr.

*cret iadesi; iade ilemleriniz onaylandktan sonra kredi kartnza / banka hesabnza 3 i gn iinde yaplmaktadr. deme ilemlerinin hesaba yansma sresi bankalara gre farkllk gsterebilir.

www.istanbulbilisim.com

Acer Ferrari 1000 Notebook | TurkeyArena

 1. ​ Acer Ferrari 1000 Dizüstü Bilgisayarİnsanoğlunun en büyük başarılarının ardındaki en önemli iki faktör teknoloji ve yenilik. Bunlar geçmişteki zaferlerin temeli ve gelecekteki başarıların esasıdır. Ferrari 1000, Formula 1 in hızlı dünyasının çığır açan teknolojilerini devrimci çift çekirdekli işlemci ile benzersiz, ultra hafif bir enstrümanda bir araya getirerek sadece tek bir amaç için üretilmiş bir model yarattı: bir eşi bulunamayan ultra mobil bir deneyim yaşatmak.

  Teknoloji ve Yenilikten EsinlendiFormula 1 teknoloji ve yenilikten esinlendi. Güç ve ağırlığa çok hassas bir dikkatle performans ve verimliliği takip eder. İşte bu Ferrari büyüsüdür. Ferrari 1000 in ağırlığını sadece 1.7 kg la sınırlayan kıyaslanamaz teknolojik miras carbon fiber kaplama ve en son AMD 64X2 çift çekirdekli işlemci Ferrari 1000 i dünyanın en yüksek performans gösteren en hafif diz üstü bilgisayarlarından biri haline getirmiştir. ​

  İşinizi Sürücü Koltuğuna Oturtmak İçin Formula 1'de başarı çok az kişi için ayırılmış bir ödüldür. Sadece yenilik ve en yüksek teknoloji büyük zaferlere götürür. Ferrari 1000'in yarıştan doğmuş göz alıcı karbon fiber kaplaması, 12.1" WXGA Acer CrystalBrite™ geniş ekran üzerinde bir Acer OrbiCam video saklar. Bu ekran görülmemiş bir kablolu ve kablosuz bağlantı ve Acer'ın yeni Empowering Teknolojisi ile bir araya geldiğinde sizi iş hayatınız ne kadar hızlı olursa olsun sürücü koltuğuna yerleştirecek.

  Teknik Özellikler

  İşletim Sistemi

  • Orijinal Windows® XP Professional
  • Orijinal Windows Vista® Ultimate
  İşlemci & Yonga Seti
  • AMD Turion™ 64 X2 işlemci ,1 MB'a kadar L2 önbellek, AMD PowerNow!™ Teknolojisi, AMD HyperTransport™ Teknolojisi, Enhanced Virus Protection ve 3DNow!™ Profesional desteği
  • Çift çekirdekli işlemci
  • Simultane 32- and 64-bit Windows® uyumlu destek
  • ATI Mobility RADEON® XPRESS 1150 serisi yonga seti
  Bellek
  • DDR2 bellek, dual soDIMM modülerini (dual-channel support) kullanarak 4 GB a kadar yükseltilebilir
  Sabit Disk
  • SATA (5400rpm) Sabit disk sürücü, Acer DASP+ (Disk Anti-Shock Protection Plus) Disk Ani şok koruma
  Depolama
  • Harici IEEE 1394 DVD-Super Multi sürücü
  Ekran
  • 12.1" WXGA parlak (200-nit) Acer CrystalBrite™ TFT LCD, 1280 x 800 piksel çözünürlük
  • 16.7 milyon renk
  • Acer GridVista ile aynı anda birden fazla pencere görüntüleme
  Grafikler
  • ATI Radeon® Xpress 1150 entegre 3D grafik kartı, 512 MB a kadar HyperMemory™ den(256 MB ı bağımsız sistem belleği;256 MB a kadar paylaşımlı) ATI PowerPlay™ 5.0 destekler, Microsoft® DirectX® 9.0, PCI Express®
  • DualView™ desteği
  • MPEG-2/DVD donanım destekli kapasite
  • S-video/TV-out (NTSC/PAL) desteği
  Mültimedya
  • İki adet dahili hoparlörlü ses sistemi
  • MS-Sound uyumlu
  • Dijital hoparlörler için S/PDIF (Sony/Philips Dijital ara yüz) desteği
  • High-definition ses desteği
  • Dahili mikrofon
  İletişim
  • Acer Video Konferansı, Voice and Video over Internet Protocol (VVoIP) desteği ve Acer OrbiCam ve opsiyonel Acer Bluetooth® VoIP telefon ile
  • Acer OrbiCam entegre 1.3 megapiksel CMOS kamera:• 225-derece ergonomik rotasyon• Acer VisageOn teknolojisi• Acer PrimaLite teknolojisi
  • Entegre 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet, Wake-on-LAN ready
  • Acer InviLink™ Nplify™ 802.11 a/b/g or 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED™ çözümü, Acer SignalUp™ kablosuz teknolojisini destekler
  • Bluetooth® 2.0+EDR (Enhanced Data Rate)
  • 56K ITU V.92 modem PTT onaylı; Wake-on-Ring ready
  Giriş / Çıkış Arabirimleri
  • 3 x USB 2.0 port
  • 1x Infrared (FIR) yuvası
  • 1x harici ekran (VGA) yuvası
  • 1x PC Card slotu (Type II)
  • 5-in-1 kart okuyucu(SD/MS/MS-Pro/MMC/xD-Picture card™)
  • 1x S-video out (NTSC/PAL) yuvası
  • 1x IEEE 1394 yuvası
  • 1x Modem (RJ-11) yuvası
  • 1x Ethernet (RJ-45) yuvası
  • 1 x Mikrofon
  • 1 x Line-in jakı
  • 1x hoparlör/ kulaklık/ line-out jakı, S/PDIF desteği
  • 124-pin Acer ezDock konnektörü
  • 1 × AC adaptör için DC-in jakı
  Güvenlik
  • Acer DASP+ (Disk Anti-Shock Protection Plus), :•Acer DASP Teknolojisi•Acer GraviSense Teknolojisi•Anti-Theft HDD protection Technology ( çalınmaya karşı sabit disk koruma
  • Kensington kilit slotu
  • BIOS kullanıcı ve süpervizör şifreleri
  Güç Kaynağı ve batarya
  • ACPI 2.0 CPU güç yönetim standardı:Standby ve Hibernation güç tasarruf modlarını destekler
  • 57W 6-cell Li-ion batarya paketi ve 22W 3-cell Li-ion 2inci batarya paketi
  • 5 saate kadar batarya ömrü ( iki batarya paketi ile)
  • Acer QuicCharge™ teknolojisi:• 1 saatte %80 şarj• 2-saatte hızlı şarj ( sistem kapalı iken)• 2.5-saatte şarj ( kullanımda)
  • 3-pin 90W AC adaptör
  Tuş takımı & Özel Kontroller
  • 84-/85-tuş Acer FineTouch™ tuşt akımı , 5 derece açılı, ters "T" imleç dizilimi; 2.5 mm (minimum) tuş hareketi
  • Dokunmatik yüzey
  • 12 fonksiyon tuşu; dört imleç tuşu; iki Windows® tuşu; yakın kontrol tuşları; entegre nümerik ped; uluslararası dil desteği
  • Dört kolay erişim tuşu: Web tarayıcı, elektronik posta ( LED'li), Empowering Tuşu ve bir kullanıcı programlanabilir tuş
  • İki önden erişim tuşu: WLAN ve Bluetooth®
  • Wireless Bluetooth™ optik fare
  Boyutlar & Ağırlık
  • 302.3 (G) x 221.28 (D) x 20.8/34.5 (Y) mm (11.90 x 8.72 x 0.82/1.36 inç)
  • 1.75 kg (3.85 lbs.) , 6-cell batarya paketi ile
  • 1.6 kg (3.52 lbs.) , 3-cell batarya paketi ile
  Kalite ve Dayanıklılık Testleri
  • Isı & Nem testi
  • Düşme testi
  • Akustik testi
  • Ağırlık basınç testi
  • Ağırlık ve basınç testi
  • Sıvı testi
  • Şok ve titreşim testi
  • Elektrostatik deşarj testi
  • MTBF (Mean Time Between Failure) Hatalar arası ortalama süre testi
  • Menteşe ömrü testi
  • Tuş takımı- switch ömrü testi
  Yazılım
  • Acer Empowering Teknolojisi (eDataSecurity Management / eLock Management / ePerformance Management / eRecovery Management / eSettings Management / eNet Management / ePower Management / ePresentation Management)
  • Acer GridVista
  • Acer Launch Manager
  • McAfee Internet Security Suite 60-day trial version (or equivalent)
  • Adobe® Reader®
  • CyberLink® PowerDVD®
  • NTI® CD Maker™
  Opsiyonlar
  • Acer ezDock
  • Ek bellek modülleri
  • Ek batarya
  • Ek AC adaptör
  • Harici USB floppy disket sürücü
  • W-kablosu
  Sertifikalar
  • ACPI
  • Mobile PC2002
  • DMI 2.0
  • Wi-Fi®
  • Cisco Uyumlu Eklentiler(CCX)
  Garanti 2 yıl standart garanti ( 1. yılı uluslararsı dolaşım garantisi)

   

www.turkeyarena.net


Смотрите также